Vyplatí se v tento okamžik nákup investičního zlata a diamantů?

Dlouhodobý plán investic

Ať už se rozhodujete nakoupit svůj první a jediný diamant, nebo byste chtěli pravidelně nakupovat investiční zlato a větší množství diamantů, rozhodující je nejen načasování okamžiku nákupu, ale také nastalá nákupní příležitost.

Jdeme na to…

Každý investiční plán našeho zákazníka je individuálně sestavován na základě mnoha parametrů a osobních požadavků.

Dlouhodobý investiční plán Zlatnického domu Roudná v Plzni je složen z mnoha plánovaných a příležitostných investičních zdrojů. Jedná se tedy nejen o nastavení dlouhodobého plánu nákupu investic na základě tržní situace, ale také o příležitostně výhodný nákup, který vzniká v souvislosti s plněním obchodních dohod mezi naším Zlatnickým domem Roudná a mezi našimi dodavateli a jejich zdroji. Dále může zahrnovat například i výrobu investičních šperků.

Proč investice do zlata a diamantů?

Zlato bylo od pradávna považováno za silného uchovatele hodnoty a v dobách nejistoty nabíralo na síle. Je vzácné a jeho hodnota je v čase stabilní. Jestliže se na trzích rozšíří panika a ceny akcií prudce oslabují, investoři přirozeně hledají bezpečnější úložiště pro své finanční prostředky. Mnozí ho nacházejí právě ve zlatě a v menší míře také v dalších cenných kovech. Podobné je to i s diamanty.

Obecně se doporučuje, aby alespoň 5 – 15 % investiční hodnoty portfolia tvořila investice do zlata nebo do produktů na zlato navázaných. Sníží se tak celkový risk a zvýší se výnosnost.

Jak investovat do zlata a diamantů?

Obchodování se zlatem má mnoho podob. Od nákupu zlatých šperků, mincí, či slitků čistého zlata, až po nákup burzovně obchodovaných futures, fondů nebo akcií zlatokopeckých firem. V případě diamantů se jedná spíše o fyzický nákup diamantů.

Zlato lze tedy nakupovat, jak skrze pokročilejší finanční nástroje, tak ve své fyzické podobě. Investice do zlata a dalších cenných kovů je pro průměrného člověka každopádně přístupnější, než investování do ostatních komodit. Na rozdíl od ropy lze do zlata investovat po malých částkách a fyzicky nakupovat slitky zlata např. po jednom gramu každý měsíc.

INFLAČNÍ OCHRANA

Zlato a diamanty jako ochrana proti inflaci

Zatímco zlato je schopno zachovat bohatství po stovky generací, o papírových penězích toto říct určitě nelze. Investice do zlata může sloužit jako dobrá ochrana proti inflaci, která je schopna totálně znehodnotit hodnotu peněz.

Sedmdesátá léta představují příklad růstu cen zlata uprostřed rostoucí inflace. Tato myšlenka se stupňuje v prostředí, kde investoři čelí poklesu ceny amerického dolaru.

Zlato a diamanty jako ochrana proti klesajícímu dolaru

Důvodem, proč zlato těží z klesajícího amerického dolaru, je, že zlato je globálně oceňované právě v amerických dolarech. Pro tento vztah existují dva důvody. Za prvé, ti, kteří investují do zlata, musí prodávat své americké dolary, což vede k poklesu této měny.

Druhý důvod má co do činění s tím, že oslabení dolaru činí zlato levnější pro investory, kteří mají jiné měny a o investování do zlata projeví zájem. To má za následek větší poptávku od investorů, kteří drží měny, které vůči americkému dolaru posílily.

Zlato jako bezpečný přístav

Politické napětí, ekonomické nejistoty, obchodní války, kolapsy měn, poklesy akciových trhů, všude tam zlato slouží jako jeden z bezpečných úložišť právě pro svoji schopnost uchovat si hodnotu i v těžkých dobách. Historie je plná zhroucených impérií, politických převratů a kolapsů a ti kteří drželi zlato, byli schopni úspěšně ochránit své bohatství a uniknout nepokojům.

V důsledku toho, kdykoli se objevují události, které naznačují určitý druh globální nejistoty, investice do zlata nabírá na síle.

Zlato jako diverzifikace investic

Zlato je obecně považováno za diverzifikační složku investic. Je zřejmé, že zlato historicky sloužilo jako investice, která může do portfolia přidat onen potřebný prvek zajištění, bez ohledu na to, zda se obáváte inflace, klesajícího amerického dolaru nebo chráníte majetek před kolapsem.

Pokud se zaměřujete pouze na diverzifikaci, zlato nekoreluje s akciemi, dluhopisy, energiemi ani nemovitostmi.

Zlato jako dividendová investice

Zlaté akcie, o kterých bude řeč dále, obecně rostou a klesají s cenou zlata jako takového, ale jsou zde společnosti, které jsou dobře spravované a mohou tedy vykazovat zisk i v dobách, kdy cena kovu klesá. Řada těchto společností vyplácí dividendy a stává se tak dalším příjmem pro jejich vlastníky.

I poměrně malé zvýšení cen zlata může vést k významnému zisku takových společností a vlastníci těchto akcií obvykle získají mnohem vyšší návratnost svých investic, než vlastníci fyzického zlata.

Jak vypočítat cenu zlata?

Cenu zlata za gram vypočítáme vydělením momentální ceny zlata hodnotou 1 trojské unce (31,103 g). Pokud je dnes zlata např. 1330 USD za trojskou unci, cena zlata za gram bude 1330/31,103 = 42,76 USD.

Využití vlastních zdrojů…

Pro investice využíváme vlastních zdrojů z výroby šperků, prohledáme veškeré dostupné zdroje, abychom Vám našli perfektní investiční kousky, a přitom dodržovali Váš rozpočet a cíle.

Náš tým Zlatnického domu pro Vás vytvoří bezpečný investiční plán na míru, který bude odrazem Vašich představ nebo Vašeho podnikání.