Skip to content

O projektu a našem poslání

Naším cílem je poskytnout komplexní službu při fyzickém nákupu investičního zlata a diamantů a zajistit tak všechny fáze ochrany investic. Pomůžeme Vám s volbou vhodné strategie a nejvhodnějšího času nákupu.

Projekt

Naše mise…

Obchodování se zlatem má mnoho podob. Od nákupu zlatých šperků, mincí, či slitků čistého zlata, až po nákup burzovně obchodovaných futures, fondů nebo akcií zlatokopeckých firem.

Zlato lze tedy nakupovat, jak skrze pokročilejší finanční nástroje, tak ve své fyzické podobě. Investice do zlata a dalších cenných kovů je pro průměrného člověka každopádně přístupnější, než investování do ostatních komodit. Na rozdíl od ropy lze do zlata investovat po malých částkách a fyzicky nakupovat slitky zlata např. po jednom gramu každý měsíc.

Podívejme se, jaké jednotlivé možnosti máme.

Proč investice do zlata a diamantů?

Zlato bylo od pradávna považováno za silného uchovatele hodnoty a v dobách nejistoty nabíralo na síle. Je vzácné a jeho hodnota je v čase stabilní. Jestliže se na trzích rozšíří panika a ceny akcií prudce oslabují, investoři přirozeně hledají bezpečnější úložiště pro své finanční prostředky. Mnozí ho nacházejí právě ve zlatě a v menší míře také v dalších cenných kovech. Podobné je to i s diamanty.

Obecně se doporučuje, aby alespoň 5 – 15 % investiční hodnoty portfolia tvořila investice do zlata nebo do produktů na zlato navázaných. Sníží se tak celkový risk a zvýší se výnosnost.

Projekt
Projekt

Jak investovat do zlata a diamantů?

Obchodování se zlatem má mnoho podob. Od nákupu zlatých šperků, mincí, či slitků čistého zlata, až po nákup burzovně obchodovaných futures, fondů nebo akcií zlatokopeckých firem. V případě diamantů se jedná spíše o fyzický nákup diamantů.

Zlato lze tedy nakupovat, jak skrze pokročilejší finanční nástroje, tak ve své fyzické podobě. Investice do zlata a dalších cenných kovů je pro průměrného člověka každopádně přístupnější, než investování do ostatních komodit. Na rozdíl od ropy lze do zlata investovat po malých částkách a fyzicky nakupovat slitky zlata např. po jednom gramu každý měsíc.

Podívejme se, jaké jednotlivé možnosti máme.

Zlato a diamanty jako ochrana proti inflaci

Zatímco zlato je schopno zachovat bohatství po stovky generací, o papírových penězích toto říct určitě nelze. Investice do zlata může sloužit jako dobrá ochrana proti inflaci, která je schopna totálně znehodnotit hodnotu peněz.

Sedmdesátá léta představují příklad růstu cen zlata uprostřed rostoucí inflace. Tato myšlenka se stupňuje v prostředí, kde investoři čelí poklesu ceny amerického dolaru.

Projekt
Projekt

Zlato a diamanty jako ochrana proti klesajícímu dolaru

Důvodem, proč zlato těží z klesajícího amerického dolaru, je, že zlato je globálně oceňované právě v amerických dolarech. Pro tento vztah existují dva důvody. Za prvé, ti, kteří investují do zlata, musí prodávat své americké dolary, což vede k poklesu této měny.

Druhý důvod má co do činění s tím, že oslabení dolaru činí zlato levnější pro investory, kteří mají jiné měny a o investování do zlata projeví zájem. To má za následek větší poptávku od investorů, kteří drží měny, které vůči americkému dolaru posílily.

Zlato jako bezpečný přístav

Politické napětí, ekonomické nejistoty, obchodní války, kolapsy měn, poklesy akciových trhů, všude tam zlato slouží jako jeden z bezpečných úložišť právě pro svoji schopnost uchovat si hodnotu i v těžkých dobách. Historie je plná zhroucených impérií, politických převratů a kolapsů a ti kteří drželi zlato, byli schopni úspěšně ochránit své bohatství a uniknout nepokojům.

V důsledku toho, kdykoli se objevují události, které naznačují určitý druh globální nejistoty, investice do zlata nabírá na síle.

Projekt
Projekt

Zlato jako diverzifikace investic

Zlato je obecně považováno za diverzifikační složku investic. Je zřejmé, že zlato historicky sloužilo jako investice, která může do portfolia přidat onen potřebný prvek zajištění, bez ohledu na to, zda se obáváte inflace, klesajícího amerického dolaru nebo chráníte majetek před kolapsem.

Pokud se zaměřujete pouze na diverzifikaci, zlato nekoreluje s akciemi, dluhopisy, energiemi ani nemovitostmi.

Zlato jako dividendová investice

Zlaté akcie, o kterých bude řeč dále, obecně rostou a klesají s cenou zlata jako takového, ale jsou zde společnosti, které jsou dobře spravované a mohou tedy vykazovat zisk i v dobách, kdy cena kovu klesá. Řada těchto společností vyplácí dividendy a stává se tak dalším příjmem pro jejich vlastníky.

I poměrně malé zvýšení cen zlata může vést k významnému zisku takových společností a vlastníci těchto akcií obvykle získají mnohem vyšší návratnost svých investic, než vlastníci fyzického zlata.

Projekt
Projekt

Jak vypočítat cenu zlata?

Cenu zlata za gram vypočítáme vydělením momentální ceny zlata hodnotou 1 trojské unce (31,103 g). Pokud je dnes zlata např. 1330 USD za trojskou unci, cena zlata za gram bude 1330/31,103 = 42,76 USD.

Využití vlastních zdrojů…

Pro investice využíváme vlastních zdrojů z výroby šperků, prohledáme veškeré dostupné zdroje, abychom Vám našli perfektní investiční kousky, a přitom dodržovali Váš rozpočet a cíle.

Náš tým Zlatnického domu pro Vás vytvoří bezpečný investiční plán na míru, který bude odrazem Vašich představ nebo Vašeho podnikání. 

Projekt

Managements

Director

John Rutherford

Director
Director

Richard Duncan

Director
Director

Vanessa Thomson

Director
Manager

Lucas Underwood

Manager
Manager

Connor Hodges

Manager
Manager

Kyla Lee

Manager

Project Managers

Projekt
Projekt

Luxusní showroom…

Ať už se rozhodujete pro běžný nákup diamantu či zlatého svitku, máme pro Vás při tomto rozhodování připraven moderní a luxusní prostor našeho domu, kde se Vám bude zcela věnovat kvalifikovaný personál Zlatnického domu v Plzni v Roudné ulici.

Našimi partnery jsou…

Projekt
Projekt
Projekt
Projekt
Projekt
Renovation & Remodelling

Renovation & Remodelling

Advices & Consultation

Advices & Consultation

Professional Workers

Professional Workers

Investiční plán

We know that embarking into renovations can be daunting and expensive. That is why we make the process as seamless as possible to ensure that we are with you from concept through execution. Our renovation plan starts with meeting with our team of architects and designers and drawing out each stages of the renovation, providing transparency and managing expectations. 

Získejte osobní nabídku

Kontaktujte nás a objednejte si osobní konzultaci, abychom společně mohli velmi podrobně probrat Vaše představy. Počáteční konzultace budou zdarma.